Tagasi

Nartsiss on imeliselt rn, tuule kes tsuv...

lle K.

NARTSISS – NARCISSUS


Nartsiss on imeliselt õrn, tuule käes õõtsuv

ja meeldivalt õrnmagusa lõhnaga.

 
Nartsissid on asendamatud kevadlilled, õitsevad kaua ja on ka suurepärased lõikelilled. Nartsissisibul on mitmeaastane erinevalt näiteks tulbisibulast. Tänu sellele õitsevad nartsissid mitu aastat järjest samal kasvukohal ja kasvatavad samal ajal ka tütarsibulaid. Istuta nartsisse septembris või oktoobris, sibula kõrgusest 2-3 korda sügavamale. Sibulad vajavad juurte kasvatamiseks paar nädalat aega, et talvekülm üle elada. Pärast õitsemist tuleb lasta lehtedel täielikult närbuda, enne kui neid eemaldada. Seetõttu võib nartsisse istutada teiste taimede vahele, et need pärast õitsemist närbunud lehti varjaksid. Kasvuperioodil armastavad nartsissid niisket pinnast. Kasvukoht peaks kevadel olema päikesepaisteline, hiljem taluvad nad ka osalist varju.

Neid kaunitare võib istutada kiviktaimlasse, peenrale, läbikaevatud mulda puude ja põõsaste ümber. Samuti võib neid kasvatada kodus potis, nad täidavad kogu ruumi võrratu lõhnaga.

Sortidest soovitan „Flower Record“ - valge nartsiss orani südamikuga, „Carlton“ – kollane nartsiss kollase südamikuga, „Ice Follies“ – valge nartsiss suure helekollase südamikuga. Minu lemmikuks on Tudorite ajast alates kasvatatud poeedinartsiss – Narcissus poeticus „Actaea“ – kaunid lõhnavad pabervalged õied väikese orani äärisega südamikuga.

 
Nõuanne:

Ühenda meeldiv kasulikuga ja istuta nartsissid karusmarja- ja sõstrapõõsaste ümber. Kui on aeg hakata marju korjama, siis lilled ei ole enam takistuseks.

VIIMASED KOMMENTAARID

kamagra oral jelly 1

2018-04-01 03:47:53

kamagra oral jelly 100mg price in pakistan <a href="http://kamagradxt.com/">kamagra kopen nederland</a> kamagra 100mg <a href="http://kamagradxt.com/">buy kamagra online</a> kamagra 100mg oral jelly wirkung bei frauen http://kamagradxt.com/ kamagra oral jelly vs viagra

kamagra oral jelly f

2018-03-29 17:16:12

kamagra oral jelly review <a href="http://kamagradxt.com/">kamagra 100mg</a> kamagra 100 chewable polo <a href="http://kamagradxt.com/">kamagradxt.com</a> kamagra kaufen in deutschland http://kamagradxt.com/ kamagra 100mg oral jelly price

KOMMENTEERI ARTIKLIT

Nimi E-mail:

Kommentaari lisamiseks on vajalik lisada Nimi ja E-mail

E-maili ei avalikustata

captcha
Sisesta kontrollkood siia:

E-kaart.ee on igus Teie kommentaari portaalis avaldada.
Kommentaari maksimaalne lubatud pikkus on 3000 themrki.
E-kaart.ee ei vastuta kommentaaride sisu eest.

 
 
Liitu uudiskirjaga, kus me kajastame parimaid pakkumisi ja informatsiooni uute toodete kohta.